Registruj se na našem e-shopu a získej výhody člena.

Jaké palivové dřevo pro Vás?

U buldoků Eshop

Něco o palivovém dřevě:

Palivové dřevo je skvělou alternativou pro zajištění tepla ve vašem domově, a to zejména v případě, kdy nemáte přístup k plynovodu nebo elektřině.

Při využívání palivového dřeva je dobré dbát na správnou techniku skladby a spalovaní. Zde jsou některé rady a tipy:

1. Výběr vhodného druhu dřeva: Pro topení se nejčastěji používají tvrdší druhy stromů, jako například buk či dub. Tyto druhy mají vyšší hustotu a dlouhodobý hojný plamen.

2. Správná vlhkost: Důležité je zajistit správnou vlhkost paliva - ideálním stavem je 15-20% vlhkosti u suchých polenek.

3. Skladba: Pamatujte na to, že dobrou praxí je skladištít polena venku po dobu minimálním jednoho roku (ideálním dvakrát tak dlouce) aby mohla uschnout podle potreby

4.Spravném rozlozeni dreva ve sporaku : Polena by mela být rozmístena tak aby mezi nimi proudil vzduch a plamen mohl volně hořet.

5. Údržba: Pravidelná údržba kamen nebo sporáků je také důležitá pro optimální spalování palivového dřeva. Čištění komínů by mělo být prováděno minimálně jednou ročně, aby se předešlo vzniku nebezpečného sazí a zvýšení efektivity topení.

Doufám, že tyto rady a tipy vám pomohou s využíváním palivového dřeva ve vašem domově. Pokud máte další otázky ohledně tématu, ráda na nje odpovím.


Váš tým buldoků

Záznamy nebyly nalezeny...