Registruj se na našem e-shopu a získej výhody člena.

O Habru

Dřevo habr je nejenom skvělým materiálem pro výrobu nábytku a podlah, ale také se ho dá využít jako palivové dřevo. Jeho tvrdost a dlouhodobé spalování ho činí ideálním pro topení domů či krbů. Pokud plánujete použít habr jako palivové dřevo, ráda bych s vámi sdílela několik rad a tipů.

1. Správný řez: Pamatujte si, že správný řez je klíčem k úspěšnému spalování habrového dřeva. Dbejte na to, aby byly polena dobře nakrojeny na stejnou délku (ideálně 30-40 cm) a měly dostatečnou tloušťku (6-10 cm). To zajistí rovnomernost spalování.

2. Skladování: Je velmi důležité správně skladovat vaše palivkové drevo z habru před jeho použitím i během topné sezóny. Udržujte jej ve vhodném prostoru chránícím jej před vlhkostí ze srázek nebo snadno dostupných povrchu pudy

3.Spravnà sušení : Habrovè dreve potrebuje delší dobu k uschnutiu oproti inym druhum dreva . Doporučuje se nechat ho sušit alespoň 1-2 roky, aby dosáhlo optimální vlhkosti pro spalování (cca 15-20%). Vlhké dřevo totiž produkuje méně tepla a vytváří více sazí.

4. Správný způsob skladování: Ujistěte se, že vaše palivkové drevo je správně uskladněno na suchém místě s dobrým proudem vzduchu. Skladujte jej ve vhodných stohách nebo regálůch tak, aby bylo dobře vetratelné.

5. Údržba krbu: Pravidelnou údržbou krbu zajistíte efektivní spalování habrového dřeva a minimalizujete tvorbu sazí či kouře. Čistota komínů je klícem k bezpečnému provozu i dlouhodobè udrzeniu vykonavania jeho funkcie

6.Využitie popela : Popel z habrovèho dreva lze pouzít jako hnojivo do zahrady . Obsahuje hodnotne mineràly ako draslìk , fosfor ale aj vapnik

Drevo habr poskytuje dlhotrvajúci ohrev pri topení domù ci krbù . S dodrzenim tychto rad si zajisite efektívne vyuziti tohto druhu dreva pre vas domaci teplovodny system.
 
Tým buldoků